Studio"WIZAŻ" Maria Lubowicka
01-231 Warszawa; ul. Płocka 4 lok.5
mail: wizaz1@interia.pl
tel.: 602-138-821
wizaż facebook

Jak rozpoznać cerę wrażliwą?


Może nie być łatwo, ponieważ Twoja skóra może być skórą tłustą, mieszaną lub suchą, a jednocześnie przejawiać cechy nadwrażliwości, zarówno na czynniki zewnętrzne jak i na stosowane kosmetyki pielęgnacyjne. 

Cera wrażliwa, czyli jaka?

14 września 2020
cera skóra  wrażliwa pielęgnacja

Czym charakteryzuje się skóra wrażliwa?

cera wrażliwa pielęgnacja Jest delikatna

cera wrażliwa pielęgnacja skóra jest cienka i różowa 

cera wrażliwa pielęgnacja łatwo ulega podrażnieniom 

cera wrażliwa pielęgnacja ma skłonności do zaczerwienienia, pieczenia i łuszczenia 

cera wrażliwa pielęgnacja towarzyszy jej uczucie napięcia 

cera wrażliwa pielęgnacja powyższe objawy mogą nasilać się po umyciu twarzy twardą, chlorowaną wodą i mydłem lub innymi agresywnymi środkami myjącymi

cera wrażliwa pielęgnacja źle reaguje na czynniki atmosferyczne takie jak: wiatr, słońce i mróz 

cera wrażliwa pielęgnacja często cerze wrażliwej towarzyszy uczucie swędzenia 

cera wrażliwa pielęgnacja często bywa szorstka

cera wrażliwa pielęgnacja pod wpływem emocji lub stresu mocno się rumieni

cera wrażliwa pielęgnacja źle toleruje suche powietrze (klimatyzacja)

cera wrażliwa pielęgnacja pobudza się po wypiciu kawy i napojów gazowanych

cera wrażliwa pielęgnacja źle reaguje na ostre przyprawy

cera wrażliwa pielęgnacja źle toleruje dym papierosowy

cera wrażliwa pielęgnacja źle znosi zmiany temperatur

cera wrażliwa pielęgnacja Cera wrażliwa nie lubi mechanicznego działania, takiego jak pocieranie, złuszczanie ostrymi pilingami.

cera wrażliwa pielęgnacja Przyczyną podrażnień cery wrażliwej mogą być także niewłaściwie dobrane lub stosowane w nadmiarze środki pielęgnacyjne i upiększające, dlatego tak ważna jest analiza cery z prawidłowym rozpoznaniem problemów skóry i odpowiednim, spersonalizowanym programem pielęgnacyjnym.

cera wrażliwa pielęgnacja Wielokrotne, długotrwałe narażenie cery wrażliwej, bez odpowiedniej ochrony na działanie wiatru, zimna oraz promieni słonecznych, może doprowadzić do szybkiego zwyrodnienia włókien sprężystych skóry, w następstwie czego powstają przedwczesne zmarszczki.

cera wrażliwa pielęgnacja Cera wrażliwa to zdecydowanie najtrudniejszy typ skóry.

cera wrażliwa pielęgnacja Jest niezwykle wymagająca i nieprzewidywalna. 

cera wrażliwa pielęgnacja Nadmierna wrażliwość bywa uwarunkowana genetycznie, ale często też towarzyszą jej choroby takie jak: atopowe lub łojotokowe zapalenie lub trądzik różowaty. 

cera wrażliwa pielęgnacja Powodem nagłego uwrażliwienia się skóry mogą być również zmiany hormonalne, takie jak ciąża, lub tuż przed miesiączką.

Jak dbać i pielęgnować cerę wrażliwą?

Ponieważ cera wrażliwa wymaga specjalnej pielęgnacji oraz starannego doboru kosmetyków, najlepiej jeśli skorzystasz z usługi - analiza cery urządzeniem SKIN ANALYZER MAGNIFIER, aby ocenić stan Twojej skóry, jej potrzeby, interakcje na dotychczas używane kosmetyki i stworzyć spersonalizowaną, domową pielęgnację na dzień i na wieczór, uwzględniającą wrażliwość cery i obserwując zachodzące w niej zmiany. 

 

Poniżej moja propozycja pielęgnacji dla skóry wrażliwej.

Skóra wrażliwa wymaga specjalnej troski i stosowania łagodnych środków myjących i super ochrony przed czynnikami atmosferycznymi. Zarówno kosmetyki, jak i Twoje działania w kontakcie ze skórą wrażliwą, powinny być delikatne i kojące.

Kuracja do wszystkich typów skóry ARTISTRY HYDRA-V  

 

To idealny dla cery wrażliwej zestaw 4 produktów, dzięki którym skóra odzyska miękkość, jędrność i zdrowy wygląd. Zapewni on skórze wrażliwej, bez względu na rodzaj cery (tłusta, sucha lub mieszana), odpowiednie odświeżenie, odżywienie i rewitalizację, a co najważniejsze natychmiastową poprawę nawilżenia skóry o 211%!!! Wszystko to dzięki zawartości wody z fiordów norweskich, himalajskiej odmianie jagody acai oraz wyciągom z europejskich roślin przybrzeżnych. W zestawie jest odświeżająca pianka oczyszczająca, tonik, krem-żel do twarzy, oraz odświeżający żel pod oczy. 

Maseczka nawilżająca Artistry Signature Select

 

 Błyskawicznie przywróci Twojej wrażliwej cerze prawidłowy poziom nawilżenia, gładkość i jędrność, przynosząc jej jednocześnie ulgę, chroniąc ją przed zewnętrznymi czynnikami drażniącymi, takimi jak zanieczyszczenia, wiatr i suche powietrze. Dzięki wyciągom z zielonej herbaty ma działanie silnie antyoksydacyjne. Wystarczy jedyne 7 minut, aby skórze suchej, wrażliwej, podrażnionej przywrócić głębokie i długotrwałe nawilżenie.

Intensywnie pielęgnujący piling regenerujący ARTISTRY INTENSIVE SKINCARE

 

To doskonała delikatna, ale niezwykle skuteczna formuła, która pozwala bezpiecznie przy wrażliwej cerze, wyeliminować szorstki, przesuszony naskórek, nie tykając zdrowych komórek!!! Głównym składnikiem dającym rezultaty uzyskiwane w gabinetach, w wyniku zastosowania pilingu chemicznego jest unikalny D25 naturalny enzym pozyskiwany z grzyba mucor miehei, który dopasowywuje się do naturalnego pH skóry i zapewnia łagodne złuszczanie, bez pocierania, którego tak bardzo nie lubi cera wrażliwa.  

Emulsja multiochronna SPF 30  essentials by ARTISTRY

 

To doskonała na dzień, dla cery wrażliwej, ultra lekka, beztłuszczowa formuła bez siarczanów, z dawką nawilżenia, zawierającą, pochodzącą z naturalnych źródeł wodę kokosową oraz wyciągi z arbuza afrykańskiego, wspomagające funkcje ochronne skóry, oraz wyciągi z aceroli, będące źródłem antyoksydantów. Szerokie spektrum ochrony SPF 30 UVA/UVB (PA+++) zabezpieczy cerę wrażliwą przed szczególnie dla niej niekorzystnym i szkodliwym działaniem promieni UV i dzięki temu zapobiegnie starzeniu się skóry pod wpływem słońca. 

maseczka nawilżająca Artistry pielęgnacja cera wrażliwa
Pielęgnacja cera wrażliwa zestaw Artistry
Emulsja multiochronna SPF 30  essentials by ARTISTRY cera wrażliwa
piling peeling cera wrażliwa Artistry
Wizaż LOGO