Warszawa 01-231 ul. Płocka 4 lok.5

tel.: 602 138 821

e-mail: wizaz1@interia.pl

www.facebook.com/WizazMariaLubowicka

Wizaż Maria Lubowicka
~~~ MENU ~~~
~~~  KONTAKT  ~~~

Świat spełniających się marzeń o zachowaniu w sposób naturalny zdrowia i urody na długie lata! Z pełną akceptacją siebie, w zgodzie ze sobą, bez względu na okoliczności i wiek. 

3) Następnie zastosuj krem pod oczy, zwłaszcza jeśli masz więcej niż 22 lata. Jeśli jesteś starsza, powinien on uwzględniać stan skóry pod oczami.
piling peeling do skóry wrażliwej Artistry
piling peeling do skóry wrażliwej Artistry

10:00 - 13:00

Jakie znaczenie dla pielęgnacji ma pora dnia? Często nie zdajemy sobie sprawy z tego, że nasza skóra rządzi się swoimi prawami w zależności od pory dnia. Jej wewnętrzny zegar w
Zima nie zwalnia nas ze świadomej i regularnej pielęgnacji cery i ciała.  Niestety niskie temperatury na zewnątrz i suche powietrze w ogrzewanych pomieszczeniach, to częsta przyczyna naszych problemów ze skórą
Stosowanie serum to doskonały sposób na poprawienie kondycji skóry, rozświetlenie jej, a nawet wygładzenie drobnych zmarszczek czy spłycenie tych głębszych. Jak stosować serum żeby wykorzystać w 100% jego dobroczynne działanie?

Zapraszam do lektury moich pozostałych artykułów o zdrowiu i urodzie

maseczka nawilżająca Artistry
maseczka nawilżająca Artistry
maseczka nawilżająca Artistry
maseczka nawilżająca Artistry
Po zastosowaniu dowolnego serum, dostosowanego do potrzeb skóry, pamiętaj otulić swoją twarz odpowiednim kremem na noc!

Zabieg pielęgnacyjny możesz również wykonać w domowym zaciszu.

 

Postaraj się maksymalnie przed 22:00 zmyć makijaż!

 

To Idealna pora na piling, maseczkę i pełną dobraną do skóry pielęgnację nocną.W tym czasie będzie czerpała z tych zabiegów najwięcej korzyści!Do wcześnie zasugerowanych preparatów oczyszczających i toników, teraz jest dobry czas na zastosowanie serum i odpowiedniej maseczki:

7 minut - tylko tyle czasu potrzebujesz dla maseczek z lini Artistry Signature Select. Dodatkowo pamiętaj że możesz stosować jednocześnie kilka różnych maseczek na wybrane obszary twarzy tak aby dostosować pielęgnację do potrzeb Twojej cery.

 

Serum Artistry Skin Nutrition z witaminą C zawierające silne antyoksydanty i 3 rodzaje kwasu hialuronowego

W opakowaniu Serum Signature Select znajdziesz zestaw - bazę serum oraz ampułkę o wybranym działaniu. Zastosowana wyjątkowa technologia pozwala na maksymalne spersonalizowanie serum poprzez dodanie do bazy nawet do 3 różnych ampułek.

 

maseczka nawilżająca Artistry
maseczka nawilżająca Artistry
maseczka nawilżająca Artistry
Od godz. 17:00 do godz. 22:00 nasza skóra jest najmniej wrażliwa. Stopniowo zaczyna się przestawiać na tryb nocny i rozpoczyna się wydalanie toksyn. Jest to dobry czas na wchłanianie kosmetyków. Zatem dobra pora na ewentualną wizytę w salonie i przeprowadzenie odpowiednio dobranego do stanu i potrzeb skóry zabiegu pielęgnacyjnego. Zapraszam do sprawdzenia mojej oferty.
W tym czasie gruczoły łojowe pracują najaktywniej, następuje szczyt ochrony, a nasza skóra może wtedy najbardziej się błyszczeć. Może się przydać dodatkowe wsparcie kosmetyków.
Emulsja multiochronna SPF 30  essentials by ARTISTRY do skóry wrażliwej
Emulsja multiochronna SPF 30  essentials by ARTISTRY do skóry wrażliwej
Emulsja multiochronna SPF 30  essentials by ARTISTRY do skóry wrażliwej
Między godz. 8. 00 a 10.00 - normalizuje się krążenie, a nasza skóra wygląda zdrowo i świeżo.
To idealny czas na wykonanie makijażu, zwracając uwagę na jego rolę pielęgnacyjno-ochronną!

08:00 - 10:00

1) Użyj odpowiedniej do stanu i potrzeb swojej skóry pianki oczyszczającej, ponieważ dobrze oczyszczona twarz lepiej przyswaja kosmetyki. Poniżej trzy propozycje w zależności od wieku, potrzeb i stanu Twojej skóry:

piling peeling do skóry wrażliwej Artistry
piling peeling do skóry wrażliwej Artistry
piling peeling do skóry wrażliwej Artistry
2) zastosuj właściwie dobrany tonik, który przywraca odpowiednie pH skóry i odbudowuje jej ochronny płaszcz hydrolipidowy. Możesz wybrać jedną z trzech propozycji:
piling peeling do skóry wrażliwej Artistry
piling peeling do skóry wrażliwej Artistry
piling peeling do skóry wrażliwej Artistry
Skóra po nocy jest dobrze odżywiona, ale znacząco spowalniają się zachodzące w niej procesy regeneracyjne i zmniejsza się jej chłonność.
Na jej powierzchni znajdują się toksyny usunięte w trakcie procesów regeneracji podczas snu. Staje się bardziej wrażliwa i skłonna do podrażnień. Dlatego, dopóki się nie obudzi i nie przejdzie w czas ochrony, lepiej nie stosować mocnych pilingów i treściwych maseczek.
To jest czas, kiedy nasza skóra przechodzi w tryb dzienny. Ma to miejsce około 7:00 rano.
 
Dzień warto rozpocząć od pysznego OxiBeauty Beauty Drinka, ponieważ prawdziwie zdrowa i piękna skóra zaczyna się głęboko pod jej powierzchnią.
Pielęgnacja cery mieszanej zestaw Artistry

05:00 - 08:00

W trakcie rytmu dziennego skóry, to głównie my musimy skoncentrować się na jej ochronie przed czynnikami zewnętrznymi.
 
Wstajemy i rozpoczynamy aktywność dzienną, a nasza skóra odpoczywa po wytężonej nocnej regeneracji.
Dlatego warto, aby pielęgnacja poranna była prosta, minimalistyczna i przede wszystkim skutecznie chroniła naszą skórę.
W ramach przygotowania skóry do dnia ważne jest jej oczyszczenie po nocy, kiedy to zachodzące w niej procesy powodują, że rano po przebudzeniu pokryta jest warstwą sebum, potu i toksyn.
 
 
 
Zastosuj poniższe kroki w podstawowej porannej pielęgnacji:

Jak wyglądają procesy zachodzące w skórze w ciągu doby?

Im wyższy jest poziom uprzemysłowienia, tym niższy i gorszy jest mikrobiom naszej skóry. Mocno zanieczyszczone środowisko uwrażliwia ją, a wszechobecne promieniowanie dodatkowo szybko i skutecznie ją niszczy. Jeśli dodać do tego ekstremalne warunki pogodowe, na jakie narażona jest nasza skóra i wszelkie psychoemocjonalne obciążenia, a także brak odpowiedniej ilości i jakości snu, to możemy mieć poważny problem z cerą. Do tego dochodzi niewłaściwie zbilansowana dieta, przetworzona żywność, braki w mikroelementach oraz witaminach!

 

W codziennym pośpiechu, do tego wszystkiego dorzucamy sporą ilość używek i nieprawidłową pielęgnację! Nie korzystamy z odpowiednio dobranego do rodzaju, stanu i potrzeb skóry toniku, myjąc twarz tylko samą wodą, albo skrajnie, używamy ich dużo, ale mocno wysuszających na bazie alkoholu. Niewłaściwie wykonane i zbyt częste pilingi, również mocno osłabiają mikrobiom naszej skóry, umożliwiając przenikanie wszelkich patogenów.

 

Warto również wspomnieć, że nie pomagamy swojej skórze, przeglądając po 22 telefon, zaburzając w ten sposób wytwarzanie melatoniny, obniżając możliwości jej regeneracji w czasie nocy. A jak wiadomo właśnie koło godziny 22:00-23:00 obserwuje się największą aktywność melatoniny - hormonu odpowiedzialnego za prawidłowy sen. Tylko podczas dobrej jakości i ilości snu, skóra jest w stanie się zregenerować i przygotować na kolejny pracowity i aktywny dzień.

 

Nieświadomi wszelkich zachodzących w skórze procesów, dokonujemy niewłaściwych decyzji, bagatelizując dobowy rytm skóry. Zdarza się, że z powodu nadmiaru obowiązków i zmęczenia usprawiedliwiamy swoje zaniedbania wobec wieczornej pielęgnacji, która okazuje się najważniejszym krokiem do zachowania dobrej kondycji cery, żeby cieszyć się jej pięknym wyglądem przez długie lata!

 

Noc to czas naprawy uszkodzeń skóry!

 

Paradoksalnie, wtedy kiedy my udajemy się na nocny wypoczynek, nasza skóra pracuje najciężej! Odpowiednim jej przygotowaniem do snu, możemy jej pomóc dobrze się zregenerować po całym dniu aktywności. Zwłaszcza jeśli zdarza Ci się sytuacja, że stosowany kosmetyk nie przynosi pożądanych efektów. Czasami wystarczy zmienić porę jego stosowania, aby zauważyć widoczną i odczuwalną różnicę.

 

Za okazaną troskę - skóra odwdzięczy się pięknym wyglądem. Dlatego, aby świadomie pielęgnować swoją skórę, zapoznaj się z dobowym rytmem jej funkcjonowania.

 

Czy wiesz jakie procesy zachodzą nocą podczas snu?

 

 

 • Następuje spadek poziomu kortyzolu (hormonu stresu), co zdecydowanie pomaga w nocnej regeneracji.
 • Następuje największe wydzielanie hormonu wzrostu.
 • Nocą następuje najwyższa produkcja kolagenu.
 • Najwyższa regeneracja DNA.
 • Najwyższa proliferacja komórek, czyli namnażanie się nowych komórek.
 • Najwyższa temperatura skóry.
 • Najwyższa przepuszczalność skóry, zatem najlepsze wchłanianie substancji odżywczych i lepsze wydalanie toksyn.
 • Autofagia - proces oczyszczania się naszych komórek w trakcie snu. Dlatego zaburzony sen to zaburzone oczyszczanie i rano poszarzała cera, z możliwością powstawania stanów zapalnych.
 • Najwyższa utrata wody.
 • Największy przepływ krwi przez skórę.
 • Wydzielanie antyoksydacyjnej, regenerującej melatoniny.

 

Z pełną odpowiedzialnością i świadomością, wspierając ten obszar, mogę polecić Ci suplement Sleep Easy Nutrilite.

Czym charakteryzuje się skóra wrażliwa?

Jakie znaczenie dla pielęgnacji ma pora dnia?

 

Często nie zdajemy sobie sprawy z tego, że nasza skóra rządzi się swoimi prawami w zależności od pory dnia. Jej wewnętrzny zegar w ciągu 24 godzin reguluje i zarządza zachodzącymi w niej wieloma procesami fizjologicznymi i zmianami.

19 lutego 2023

Cykl dobowy skóry

4) Następnie zastosuj odpowiedni dla pory roku, dobrze dobrany do stanu i potrzeb Twojej skóry krem ochronny. Wybierz jedną z poniższych propozycji:
piling peeling do skóry wrażliwej Artistry
piling peeling do skóry wrażliwej Artistry
piling peeling do skóry wrażliwej Artistry

17:00 - 22:00

Między godziną 22:00 a 5:00 to czas nocnej regeneracji. 
 
Zwiększa się chłonność skóry i przyswajanie składników.  
Rozpoczyna się nocna autofagia, czyli oczyszczanie się skóry z toksyn, dlatego warto powstrzymać się przed spożywaniem o tej porze posiłku i być w gotowości do snu i regeneracji! 
 
To czas najbardziej wytężonej pracy i aktywnej regeneracji naszej skóry!  Do godziny 2:00 w nocy trwa intensywny podział komórek! 
  
W okolicach godziny 05:00 skóra powoli przestawia się na tryb dzienny i uruchamia się nowy cykl dobowy skóry!
 
Dbaj o siebie i swoją skórę zgodnie z jej dobowym rytmem i pamiętaj, że kiedy jest zaburzony, to na własne życzenie przyspieszasz proces starzenia się skóry! 
 
Pamiętaj, że dla zdrowia i pięknego wyglądu naszej skóry ważny jest:
 • Ruch 
 • Sen
 • Chwila relaksu 
 • Nawadnianie się. 
 • Zdrowa, zbilansowana dieta. 
 • Właściwa pielęgnacja i ochrona skóry. 
 • Przebywanie na świeżym powietrzu. 
 
Spójrz na swoją skórę holistycznie, nie tylko przez pryzmat używanego kremu! 
Uwierz mi, warto! 
 
A jeśli potrzebujesz przewodnika po pielęgnacji, co kiedy i dlaczego zastosować - zapraszam! 
Pomogę i dobiorę ją krok po kroku, a w razie potrzeby uzupełnię Twoją  pielęgnację odpowiednią suplementacją od wewnątrz - spersonalizowaną i tak wyjątkową, jak wyjątkowa jesteś Ty! 

22:00 - 05:00

Między 13.00 a 17.00 krążenie znów się spowalnia, spada ciśnienie krwi, pogarsza się dotlenienie i nawilżenie skóry, traci ona swój koloryt, a zmarszczki stają się bardziej widoczne. Potrzebny jest jej zastrzyk nawilżenia i dotlenienia. Mała aktywność fizyczna może jej skutecznie w tym pomóc.

13:00 - 17:00

Od wewnątrz czas nocnej regeneracji warto wesprzeć wyjątkowym  suplementem diety - Truvivity, który w trakcie snu zadba o prawidłowe funkcjonowanie skóry. Zawiera składniki odżywcze poprawiające jej wygląd, jednocześnie chroniąc jej komórki przed stresem oksydacyjnym! 
Pielęgnacja cery mieszanej zestaw Artistry
Wizaż LOGO
Wizaż Maria Lubowicka