Świat spełniających się marzeń o zachowaniu w sposób naturalny zdrowia i urody na długie lata! Z pełną akceptacją siebie, w zgodzie ze sobą, bez względu na okoliczności i wiek.
Jakie znaczenie dla pielęgnacji ma pora dnia?
Często nie zdajemy sobie sprawy z tego, że nasza skóra rządzi się swoimi prawami w zależności od pory dnia. Jej wewnętrzny zegar w
Zima nie zwalnia nas ze świadomej i regularnej pielęgnacji cery i ciała.
Niestety niskie temperatury na zewnątrz i suche powietrze w ogrzewanych pomieszczeniach, to częsta przyczyna naszych problemów ze skórą
Stosowanie serum to doskonały sposób na poprawienie kondycji skóry, rozświetlenie jej, a nawet wygładzenie drobnych zmarszczek czy spłycenie tych głębszych.
Jak stosować serum żeby wykorzystać w 100% jego dobroczynne działanie?
Cynk występuje w: cielęcinie, duszonym mięsie, dyni i pestkach dyni, w homarze, pieczonym indyku, gotowanym krabie, wołowej polędwicy, orzechach, nasionach słonecznika, ostrygach, żółtym serze, śledziach, produktach zbożowych, pszennych otrębach, wołowinie, wątrobie wołowej i wieprzowej, w ślimakach, wątrobie cielęcej gotowanej, węgorzu, zbożu oraz w żółtkach.
ŹRÓDŁA CYNKU I MIEDZI
Na różnych etapach naszego kobiecego życia borykamy się z zaburzeniami hormonów płciowych mającymi wpływ zarówno na nasze zdrowie, nastrój, jak i na urodę.
Często zupełnie nie zdajemy sobie sprawy, że na takie kłopoty mają wpływ
niewłaściwe proporcje pomiędzy cynkiem, a miedzią. Bo to właśnie cynk i miedź są związane z działaniem hormonów płciowych czyli estrogenów i progesteronu.
Przy nadmiarze miedzi może nastąpić zwiększone wydzielanie estrogenu, a przy nadmiarze cynku może wystąpić zwiększone wydzielanie progesteronu. Dlatego kluczowe jest utrzymanie tych pierwiastków w równowadze. Wiedza o ich stężeniu w organizmie, może być ważną wskazówką, służącą wykryciu niewłaściwej ilości hormonów płciowych i zapobieganiu niekorzystnym tendencjom.
Niedobór estrogenu i miedzi może przyczyniać się do osteoporozy, jak również może powodować dolegliwości w okresie menopauzy. Za to zbyt wysokie ich stężenie może wpływać na powstawanie zespołu napięcia przedmiesiączkowego oraz kłopoty z brakiem miesiączkowania.
Jeśli się zastanawiasz jak wygląda sytuacja w Twoim organizmie, mam dla Ciebie dobrą wiadomość!
Możesz w prosty i nieinwazyjny sposób poznać stężenie tych pierwiastków, co może być istotną wskazówką ujawniającą się dużo wcześniej, przed wynikami badań laboratoryjnych.
A ponieważ lepiej jest zapobiegać niż leczyć, to warto to sprawdzić i wyrównać wszelkie niedobory poprzez odpowiednio dobraną dietę i spersonalizowaną suplementację. Zanim pojawią się zdrowotne kobiece kłopoty i sięgniesz po leczenie...