Warszawa 01-231 ul. Płocka 4 lok.5

tel.: 602 138 821

e-mail: wizaz1@interia.pl

www.facebook.com/WizazMariaLubowicka

Wizaż Maria Lubowicka
~~~ MENU ~~~
~~~  KONTAKT  ~~~

Świat spełniających się marzeń o zachowaniu w sposób naturalny zdrowia i urody na długie lata! Z pełną akceptacją siebie, w zgodzie ze sobą, bez względu na okoliczności i wiek. 

Jakie znaczenie dla pielęgnacji ma pora dnia? Często nie zdajemy sobie sprawy z tego, że nasza skóra rządzi się swoimi prawami w zależności od pory dnia. Jej wewnętrzny zegar w
Zima nie zwalnia nas ze świadomej i regularnej pielęgnacji cery i ciała.  Niestety niskie temperatury na zewnątrz i suche powietrze w ogrzewanych pomieszczeniach, to częsta przyczyna naszych problemów ze skórą
Stosowanie serum to doskonały sposób na poprawienie kondycji skóry, rozświetlenie jej, a nawet wygładzenie drobnych zmarszczek czy spłycenie tych głębszych. Jak stosować serum żeby wykorzystać w 100% jego dobroczynne działanie?

Zapraszam do lektury moich pozostałych artykułów o zdrowiu i urodzie

Miedź występuje w: grzybach, mięsie, nasionach, nerkach, orzechach suszonych owocach, pomidorach, produktach pełnoziarnistych, w brązowym ryżu, wątróbce, zielonych warzywach liściastych, ziemniakach.
Cynk występuje w: cielęcinie, duszonym mięsie, dyni i pestkach dyni, w homarze, pieczonym indyku, gotowanym krabie, wołowej polędwicy, orzechach, nasionach słonecznika, ostrygach, żółtym serze, śledziach, produktach zbożowych, pszennych otrębach, wołowinie, wątrobie wołowej i wieprzowej, w ślimakach, wątrobie cielęcej gotowanej, węgorzu, zbożu oraz w żółtkach. 

ŹRÓDŁA CYNKU I MIEDZI 

Na różnych etapach naszego kobiecego życia borykamy się z zaburzeniami hormonów płciowych mającymi wpływ zarówno na nasze zdrowie, nastrój, jak i na urodę. 

Często zupełnie nie zdajemy sobie sprawy, że na takie kłopoty mają wpływ niewłaściwe proporcje pomiędzy cynkiem, a miedzią. Bo to właśnie cynk i miedź są związane z działaniem hormonów płciowych czyli estrogenów i progesteronu.
 
Przy nadmiarze miedzi może nastąpić zwiększone wydzielanie estrogenu, a przy nadmiarze cynku może wystąpić zwiększone wydzielanie progesteronu. Dlatego kluczowe jest utrzymanie tych pierwiastków w równowadze. Wiedza o ich stężeniu w organizmie, może być ważną wskazówką, służącą wykryciu niewłaściwej ilości hormonów płciowych i zapobieganiu niekorzystnym tendencjom.
 
Niedobór estrogenu i miedzi może przyczyniać się do osteoporozy, jak również może powodować dolegliwości w okresie menopauzy. Za to zbyt wysokie ich stężenie może wpływać na powstawanie zespołu napięcia przedmiesiączkowego oraz kłopoty z brakiem miesiączkowania. 
 
Jeśli się zastanawiasz jak wygląda sytuacja w Twoim organizmie, mam dla Ciebie dobrą wiadomość! 
 
Możesz w prosty i nieinwazyjny sposób poznać stężenie tych pierwiastków, co może być istotną wskazówką ujawniającą się dużo wcześniej, przed wynikami badań laboratoryjnych. 
Dowiesz się tego wykonując Analizę Pierwiastkową Włosów. 
A ponieważ lepiej jest zapobiegać niż leczyć, to warto to sprawdzić i wyrównać wszelkie niedobory poprzez odpowiednio dobraną dietę i spersonalizowaną suplementację. Zanim pojawią się zdrowotne kobiece kłopoty i sięgniesz po leczenie...
Analiza pierwiastkowa włosów może również doskonale posłużyć jako wsparcie leczenia.

Kochane dziewczyny!

Tym razem bardzo kobiecy temat, do przemyślenia,

sprawdzony przeze mnie osobiście na własnym organizmie. 

Cynk i miedź, a zdrowie kobiety

18 lutego 2022
Wizaż LOGO
Wizaż Maria Lubowicka