Wizaż Maria Lubowicka
Wizaż LOGO
10 maja 2022

Kilka słów o podkładzie

W eleganckim makijażu ogromne znaczenie ma cera, która najlepiej żeby była nieskazitelna.

Taki efekt można osiągnąć nakładając na dobrze przygotowaną, wypielęgnowaną skórę twarzy odpowiednio dobrany podkład i korektor, muśnięty na koniec sypkim pudrem, dzięki czemu twarz stanie się piękna, a makijaż będzie trwalszy.

Aby podkład dobrze spełniał swoją rolę musi być dopasowany przede wszystkim do rodzaju cery. Każda cera ma inne potrzeby, dlatego najważniejszym krokiem do perfekcyjnego dopasowania podkładu, jest ustalenie stanu, potrzeb i rodzaju cery, które mogą ulegać zmianom z wiekiem, czy z porą roku.

Jak dobrać podkład? Od czego zacząć?

Cera sucha - Artistry HYDRA-V

Cera sucha wymaga odpowiedniej pielęgnacji i nawilżenia. Jeśli masz właśnie taką cerę, zainwestuj w ultralekki podkład w płynie, odpowiedni również do cery wrażliwej, który odświeży i nawilży Twoją skórę, ale jednocześnie zmniejszy widoczność niedoskonałości, zachowując naturalny wygląd skóry. 

Cera tłusta/mieszana - Artistry EXACT FIT; krem CC

Największym problem cery mieszanej są miejsca z aktywnie pracującymi gruczołami łojowymi, produkującymi nadmiar sebum. Idealnym rozwiązaniem dla takiej skóry, oraz każdego typu skóry, w okresie lata, będzie użycie podkładu beztłuszczowego, który nie będzie zatykał porów. Zatuszuje niedoskonałości cery i wypryski, zapewni aż do 24 godzin krycie, wykazując się odpornością na wysokie temperatury, wilgoć i ścieranie, a jednocześnie zapewni maksymalną ochronę, odżywienie i nawilżenie skóry. Pamiętając, że cera tłusta i mieszana również tego wymagają!

Latem alternatywą dla Ciebie może być także rozświetlający krem wyrównujący kolor - krem CC, który może być użyty samodzielnie lub jako baza pod podkład, przedłużając jego trwałość. Dodatkowo zadba o prawidłową pigmentację skóry, w okresie silnego nasłonecznienia. Skuteczni ochroni i pięknie rozświetli cerę. 

Cera dojrzała - Artistry YOUTH XTEND

W przypadku cery dojrzałej potrzebujesz podkładu, który świetnie sprawdzi się również na cerze wrażliwej. Będzie działał  przeciwstarzeniowo, liftingująco wygładzająco i ujędrniająco. Podkład powinien też zawierać w składzie filtry UV/UVB PA++ SPF 20, zapobiegając starzeniu się skóry. Zdecydowanie zmniejszy widoczność linii i drobnych zmarszczek, zapewniając skórze odpowiedni poziom nawilżenia przez cały dzień.

 Jak dobrać prawidłowo odcień podkładu? 


Wybranie odpowiedniego odcienia podkładu jest podstawą dobrego makijażu.

  • Podkład musi harmonizować z odcieniem skóry, wtapiając się w naturalny jej koloryt.
  • Najlepiej dobierać go będąc bez makijażu, sprawdzając jego odcień na granicy żuchwy i szyi, aby uniknąć rozbieżności kolorystycznej, ponieważ szyja jest zwykle jaśniejsza niż twarz. Wiele kobiet popełnia błąd i sprawdza kolor podkładu na dłoni i przy sztucznym świetle. Istnieje bardzo duże prawdopodobieństwo, że będziesz rozczarowana jego wyborem.
  • Pamiętaj również, że podkład w słoiczku /kompakcie zawsze wygląda ciemniej niż nałożony na skórę.
  • Uwzględnij fakt, że wraz ze zmianami pór roku, pod wpływem słońca zmienia się koloryt skóry twarzy. Należy zawsze dostosować kolor podkładu do obecnego koloru skóry.
  • Podkład zbyt jasny stwarza wrażenie maski na twarzy, natomiast zbyt ciemny podkreśla zmarszczki i postarza. Dlatego warto zadać sobie trudu, aby był dobrze dobrany i harmonizował z aktualnym odcieniem naszej skóry.
  • Pamiętaj, zmieniając konsystencję podkładu, warto ponownie wybierać jego odcień.
  • Dobry podkład to nie tylko wyrównanie kolorytu, ale przede wszystkim przedłużenie działania naszej codziennej pielęgnacji i ochrony skóry.

 

      Bo lepiej zapobiegać niż leczyć ...
 
Wszystkie kosmetyki o których mowa w artykule znajdziesz tutaj.

Zapraszam do lektury moich pozostałych artykułów o zdrowiu i urodzie

Jeśli chcesz przez długie lata zachować zdrową, jędrną i młodo wyglądającą skórę musisz pamiętać o jej prawidłowej codziennej pielęgnacji. To Twoja inwestycja w przyszłość.
Prawdą jest, że piękna skóra to zdrowa skóra.  A jej zdrowie i piękno zaczyna się już pod jej powierzchnią, dlatego o nasze zewnętrznie zauważalne piękno warto zadbać kompleksowo od wewnątrz,
Zima nie zwalnia nas ze świadomej i regularnej pielęgnacji cery i ciała.  Niestety niskie temperatury na zewnątrz i suche powietrze w ogrzewanych pomieszczeniach, to częsta przyczyna naszych problemów ze skórą

Świat spełniających się marzeń o zachowaniu w sposób naturalny zdrowia i urody na długie lata! Z pełną akceptacją siebie, w zgodzie ze sobą, bez względu na okoliczności i wiek. 

~~~  KONTAKT  ~~~

~~~ MENU ~~~

Wizaż Maria Lubowicka

Warszawa 01-231 ul. Płocka 4 lok.5

tel.: 602 138 821

e-mail: wizaz1@interia.pl

www.facebook.com/WizazMariaLubowicka