Wizaż Maria Lubowicka
Wizaż LOGO
Wizaż Lubowicka cera ciepła zimna neutralna podkład hyvda-v

Jeśli nadal potrzebujesz wskazówek

w ocenie odcienia swojej karnacji ustaleniu typu urody, chcesz odświeżyć swój wizerunek

lub potrzebujesz rady w doborze odpowiednich dla siebie kosmetyków, zapraszam do skorzystania z moich usług. Tutaj znajdziesz pełną listę.

 

Szczególnie w tym miejscu polecam Ci analizę kolorystyczną,

poradę indywidulaną i lekcję makijażu

 

Zapraszam!

Osobom o karnacji chłodnej polecam wybierać kolory niebieskie, fioletowe, w tym niebieskozielone i fioletowoczerwone. Róż do policzków powinien się łączyć w sposób naturalny z różowym odcieniem skóry.

Usta z niebieskimi lub fioletowymi akcentami, na przykład w ciemnym niebieskoczerwonym kolorze wyglądają imponująco właśnie w przypadku chłodnych odcieni skóry.

Unikaj czerwonych i zielonych odcieni z pomarańczowymi lub żółtymi akcentami, ponieważ najmniej pasują do Twojego typu urody i sprawią, że Twoja skóra będzie się wydawać
zmęczona i wręcz niezdrowa.


Osoby z ciepłą karnacją powinny wybierać pomarańczowoczerwone i złotozielone
kolory, które podkreślą naturalny blask ciepłej karnacji. Róż do policzków w
odcieniach brzoskwini, złota lub piasku, najlepiej dopasuje się do ciepłej, złocistej
karnacji. Pomadka do ust lub błyszczyk powinna być w żywych pomarańczowoczerwonych kolorach. Najpiękniej podkreślą ciepłą, oliwkową i złotą skórę. Unikaj niebieskich oraz fioletowych odcieni ust i oczu.

 

Osoby o klasycznym, neutralnym kolorycie karnacji mają szeroki zakres wyboru kolorów oraz odcieni do makijażu. Właściwie we wszystkim będą wyglądać świetnie. Należy jednak trzymać się ogólnych zasad, które pomogą w efektowny sposób podkreślić urodę.

Możesz naprawdę eksperymentować, pamiętając jednak, że przy podkreśleniu mocniejszym oczu usta powinny być podkreślone w sposób delikatny, nie konkurując z oczami lub odwrotnie, jeśli zdecydujesz się na położenie mocniejszego akcentu na usta.

 

Najważniejszą zasadą jest to, aby kolory używane do makijażu ust, oczu i policzków ze sobą harmonizowały. Wtedy niedoskonałości stają się niewidoczne, a Ty wyglądasz promiennie, świeżo i atrakcyjnie.

 

Pamiętaj, że jak wyglądasz, tak też się czujesz ;).

Tę samą terminologię wykorzystano do sklasyfikowania podkładów według trzech rodzajów odcieni skóry.

Oprócz intensywności koloru oznaczonego cyferką po literce L należy sprawdzić drugą literę kodu.


Przykładowo, w przypadku kodu L2C1 litera C oznacza cool (chłodny), a w przypadku kodu L2W1, litera W oznacza Warm (ciepły). Natomiast w przypadku kodu L2N1 litera N oznacza Neutral (Neutralny).

Wizaż Lubowicka cera ciepła zimna neutralna Artistry podkład Exact fit

Poniżej kilka opisów i szczegółów, które mogą Ci to ułatwić.

 

 • Chłodna karnacja:
  Jeśli masz skórę o odcieniu różowym lub różanym, a kolor Twoich żył na nadgarstku zbliżony jest bardziej do niebieskiego, fioletowego niż zielonego, to najprawdopodobniej Twoja karnacja jest chłodna. Taka skóra ma tendencję do czerwienienia się na słońcu.
   
 • Ciepła karnacja:
  Jeśli Twoja skóra jest o odcieniu złotym lub żółtooliwkowym, z kolorem żył na nadgarstku zbliżonym bardziej do zielonego niż niebieskiego, to istnieje duże prawdopodobieństwo, że Twoja karnacja jest ciepła.
   
 • Karnacja neutralna:
  Jest to skóra o równomiernym neutralnym odcieniu ani wyraźnie różowym, ani złotym, natomiast kolor żył na nadgarstku, wypada pomiędzy zielonym a niebieskim. To idealne połączenie odcieni ciepłych i chłodnych.

Po czym zatem rozpoznasz odcień swojej karnacji, czy jest on ciepły, chłodny, czy neutralny?

Warto wiedzieć, że:

 • kolory zimne mają ton niebieski jak na przykład fiolet i róż; najlepiej wyglądają w połączeniu z innymi zimnymi kolorami,

 • kolory ciepłe mają ton żółty, jak na przykład brązowy i pomarańczowy; wyglądają najatrakcyjniej w towarzystwie innych ciepłych barw

 • kolory neutralne nie mają tonu niebieskiego ani żółtego; kolory neutralne mogą być łączone zarówno z barwami zimnymi, jak i ciepłymi.

Wizaż Lubowicka cera ciepła zimna neutralna Artistry podkład

Dlatego warto zadać sobie pytanie: jaki kolor ma moja skóra?


Istnieje błędne przekonanie, że osoby o bladej karnacji mają automatycznie chłodny odcień skóry, natomiast osoby o ciemniejszej karnacji ciepłą barwę. Jednak nie zawsze jest to prawdą i może być zupełnie odwrotnie. Wiele osób o bladej karnacji ma ciepły odcień skóry, natomiast osoby o ciemnej karnacji mogą mieć jej chłodniejszy ton.


Dla ułatwienia podaję przewodnik po tonacjach skóry, który można podzielić na trzy rodzaje kolorystyczne, bez określania swojego typu urody i nazywania ich wiosną, latem, jesienią i zimą.

Najpierw najlepiej ustalić jakie barwy najbardziej do Ciebie pasują i w tym celu dobrze jest poznać odcień swojej karnacji.

W makijażu nie ma ścisłych reguł co do doboru kolorów, jednak zdecydowanie, można przyjąć zasadę, że makijaż wykonany w kolorach pochodzących z tej samej tonacji pod względem temperatury barw, wygląda najefektowniej. Z własnej obserwacji i długoletniego doświadczenia w pracy z kobietami wiem, że najwięcej problemów sprawia wybór odpowiedniego podkładu, idealnie stapiającego się ze skórą, oraz całej gamy kolorystycznej cieni, różu, bronzera, rozświetlacza, pomadki, kredki do oczu czy brwi.

 

Co zatem warto wiedzieć, aby umiejętnie dobrać kolory kosmetyków do makijażu?

Wizaż Lubowicka cera ciepła zimna neutralna
04 września 2022

Odcień cery zimny, ciepły, neutralny - Czyli jaki?

Aby dobrać najlepszy podkład, taki który będzie idealnie pasował do twojej cery i komponował się z makijażem, najpierw należy określić, jaki masz typ karnacji.

No właśnie, a czym w zasadzie są te typy karnacji?

Zapraszam do lektury moich pozostałych artykułów o zdrowiu i urodzie

Jeśli chcesz przez długie lata zachować zdrową, jędrną i młodo wyglądającą skórę musisz pamiętać o jej prawidłowej codziennej pielęgnacji. To Twoja inwestycja w przyszłość.
Prawdą jest, że piękna skóra to zdrowa skóra.  A jej zdrowie i piękno zaczyna się już pod jej powierzchnią, dlatego o nasze zewnętrznie zauważalne piękno warto zadbać kompleksowo od wewnątrz,
Zima nie zwalnia nas ze świadomej i regularnej pielęgnacji cery i ciała.  Niestety niskie temperatury na zewnątrz i suche powietrze w ogrzewanych pomieszczeniach, to częsta przyczyna naszych problemów ze skórą

Świat spełniających się marzeń o zachowaniu w sposób naturalny zdrowia i urody na długie lata! Z pełną akceptacją siebie, w zgodzie ze sobą, bez względu na okoliczności i wiek. 

~~~  KONTAKT  ~~~

~~~ MENU ~~~

Wizaż Maria Lubowicka

Warszawa 01-231 ul. Płocka 4 lok.5

tel.: 602 138 821

e-mail: wizaz1@interia.pl

www.facebook.com/WizazMariaLubowicka