Wizaż Maria Lubowicka
Wizaż LOGO

Psychologiczne aspekty wizerunku, czyli jak zrobić dobre pierwsze wrażenie?

27 lipca 2023

Szukasz pracy, masz dopracowane CV jednak chcesz dodać sobie pewności siebie na rozmowie rekrutacyjnej? Sprawdź jak Twój styl, sposób ubrania, mówienia, a nawet dodatki mogą pomóc Ci zrobić dobre pierwsze wrażenie i być Twoim atutem w szukaniu nowej ścieżki kariery. 

Jak styl wpływa na pierwsze wrażenie? 

Są takie sytuacje w życiu, kiedy w sposób szczególny zależy Ci na dobrym wyglądzie, dużej dawce pewności siebie i zrobieniu dobrego wrażenia … 

Jedną z takich sytuacji jest zmiana pracy i poszukiwanie nowej, atrakcyjniejszej, lepiej płatnej, gdzie będziesz mogła być doceniona i spełniona.
Dlatego tak ważne jest stworzenie własnego wizerunku w zgodzie ze sobą, z własną osobowością, przynależnością zawodową, akceptacją samej siebie i w poczuciu własnej wartości. 
 
Warto mieć świadomość, że nasz wygląd pracuje na nas, a posiadanie własnego stylu świadczy o pewności siebie i zdecydowaniu! 
Jest formą sprzedaży swojego - JA! 
 
Badania dowodzą, że brak stylu, źle dobrany ubiór i ogólne zaniedbanie - prowadzi do obniżenia efektywności podejmowanych działań i spadku nastroju! 
 
Dlatego zadbaj o siebie i swój wizerunek, bo im lepiej jest stworzony tym lepiej się czujemy, jesteśmy pewniejsi siebie i co ważne wzbudzamy szacunek otoczenia. A przy poszukiwaniu pracy jest to kluczowe. 
Zdecydowanie zła prezencja może uniemożliwić pokazanie własnych zalet i wartości. Dobrze wyglądając, dobrze się czujemy i jesteśmy w stanie pokonywać wszelkie trudności i problemy życiowe!! 
 
Pamiętaj, że wygląd mówi o kompetencji i jest uzewnętrznieniem perfekcji, profesjonalizmu, elegancji i dobrych manier. Niezwykle ważnych cech dla potencjalnego pracodawcy, bo pierwsze wrażenie robi się tylko raz.
 
W kontakcie z nowo poznaną  osobą to pierwsze wrażenie kształtuje się błyskawicznie, nawet w ciągu pierwszych 15 do 30 sekund! Za to tego efekt utrzymuje się minimum pół roku, a czasami nawet kilka lat.
Nasza postawa, gesty mimika, twarz mówią o nas bardzo wiele.
 
To co mówimy liczy się jedynie w 7%. 
Jak to mówimy już w 38 %,
ale najistotniejszy okazuje się przekaz niewerbalny > 55% 
czyli to jak wyglądamy, nasz ubiór, fryzura, makijaż, sposób poruszania się a nawet ton głosu.
 
Wysyłamy sygnał o tym jacy jesteśmy i co czujemy w stosunku do innych ludzi. 
Przeprowadzone badania potwierdzają, że wizerunek może decydować o przyjęciu bądź nieprzyjęciu do pracy, a później nawet o awansach!
Można pójść krok dalej i stwierdzić, że wizerunek pracowników ma wpływ na dochodowość firmy, bo firmę tworzą ludzie, a ich wygląd, maniery i kompetencje świadczą o marce i budują zaufanie potencjalnych klientów. Niedbałym wyglądem pokazujemy skłonność do bałaganu i byle jakości. A kto chciałby mieć kogoś takiego w swoich szeregach?
 
Jeśli myślisz, że na stworzenie swojego idealnego wizerunku potrzebujesz wygranej w Totka, to bardzo się mylisz, ponieważ ważniejszy od pieniędzy jest tu dobry gust, pomysł i konsekwencja! 
 
Między człowiekiem, a jego wyglądem musi istnieć spójność! Żeby osiągnąć w tym zakresie sukces, to warto wypracować sobie swój własny i niepowtarzalny styl, pamiętając również o pozytywnym nastawieniu i akceptacji siebie.
 
Zacznij kochać świat i innych ludzi od kochania i akceptowania siebie! Spróbuj w każdej sytuacji zobaczyć coś dobrego, naucz się wdzięczności i stosuj ją dwa razy dziennie. Nie odkładaj swoich marzeń, planów i swojego życia na później. To Twoja szansa i tylko świadome działanie może przybliżyć Cię do sukcesu! 
 
 
 
Powiesz, no dobrze, ale jak stworzyć swój idealny wizerunek?
 
 
Warto na niego spojrzeć kompleksowo, ponieważ na efektowną całość składa się fryzura, makijaż, strój, dodatki a nawet zapach. Kolorystyka włosów i odpowiednia technika strzyżenia, która zrównoważy ewentualne niedoskonałości w kształtach i rysach twarzy, fason i kolorystyka stroju, która harmonijnie powinna współgrać z kolorystyką cery i oczu, podkreślając atuty sylwetki. 
 
Analiza cery - jeśli chcesz zacząć od podstaw czyli od dobrze wypielęgnowanej cery, która jest naszą absolutną wizytówką, zapraszam Cię na usługę sprawdzenia stanu i potrzeb cery oraz dobranie spersonalizowanej codziennej  pielęgnacji. 
 
Analiza kolorystyczna - aby prawidłowo określić typ urody i pasujące do niego kolory, pod kątem temperatury, czystości barwy i intensywności!.
 
Tylko dobrze wypielęgnowana twarz będzie dobrze wyglądać zarówno bez makijażu, jak i w tym delikatnie podkreślającym atuty Twojej urody!  
Pamiętając, że lepiej zapobiegać niż leczyć dbaj o zdrowy i ładny wygląd swojej skóry ! 
Twoja kolorystyka, pielęgnacja i makijaż mają być tak niepowtarzalne jak cała Ty !! 
Tylko wtedy będziecie stanowić nierozerwalną całość!! 
Zgodnie z zasadą, że umiar jest cnotą prawdziwej elegancji, a wygoda nie zawsze chodzi w parze z estetyką.
 
Lekcja makijażu - jeśli potrzebujesz pomocy w nauce makijażu, skompletowaniu kosmetyczki, której zawartość pozwoli Ci szybko wydobyć to co warte podkreślenia, zapraszam. Doradzę, pomogę i poprowadzę ku dobremu samopoczuciu, doskonałemu wizerunkowi, samoakceptacji i spełnieniu marzeń o lepszej pracy.
 
Celem każdego z nas powinno stać się wykorzystanie własnych cech i potencjału, tak aby stać się najlepszą wersją siebie, a nie naśladowcą kogoś, kto z natury jest zupełnie inny niż my! 
 
Czy warto zadbać o siebie kompleksowo ?? 
Dobre odżywianie, sen, pozytywne nastawienie, odpowiednią aktywność fizyczną, kolory i fasony, fryzurę, pielęgnację i makijaż? 
Warto! 
 
Tylko wtedy ma szansę powstać piękny obraz zewnętrzności, wynikający z wewnętrznego stanu harmonii, akceptacji i piękna ludzkiej duszy! 
 
A ja służę Ci swoją pomocą i ponad 27 letnim doświadczeniem! Z przyjemnością zostanę Twoją przewodniczką w poszukiwaniu prawdy o sobie samej!! 
Zapraszam Cię do skorzystania z kompleksowej indywidualnej porady dotyczącej wizerunku i przejścia prawdziwej i szeroko rozumianej metamorfozy. Wybierz czy bardziej odpowiednia będzie dla Ciebie Metamorfoza czy Metamorfoza Premium. Obie usługi są dostępne również w wersji dla mężczyzn.

Zapraszam do lektury moich pozostałych artykułów o zdrowiu i urodzie

Jeśli chcesz przez długie lata zachować zdrową, jędrną i młodo wyglądającą skórę musisz pamiętać o jej prawidłowej codziennej pielęgnacji. To Twoja inwestycja w przyszłość.
Prawdą jest, że piękna skóra to zdrowa skóra.  A jej zdrowie i piękno zaczyna się już pod jej powierzchnią, dlatego o nasze zewnętrznie zauważalne piękno warto zadbać kompleksowo od wewnątrz,
Zima nie zwalnia nas ze świadomej i regularnej pielęgnacji cery i ciała.  Niestety niskie temperatury na zewnątrz i suche powietrze w ogrzewanych pomieszczeniach, to częsta przyczyna naszych problemów ze skórą

Świat spełniających się marzeń o zachowaniu w sposób naturalny zdrowia i urody na długie lata! Z pełną akceptacją siebie, w zgodzie ze sobą, bez względu na okoliczności i wiek. 

~~~  KONTAKT  ~~~

~~~ MENU ~~~

Wizaż Maria Lubowicka

Warszawa 01-231 ul. Płocka 4 lok.5

tel.: 602 138 821

e-mail: wizaz1@interia.pl

www.facebook.com/WizazMariaLubowicka