Wizaż Maria Lubowicka
Wizaż LOGO

Skóra wrażliwa, czyli jaka?

03 marca 2022

Jak rozpoznać cerę wrażliwą?


Może nie być łatwo, ponieważ Twoja skóra może być skórą tłustą, mieszaną lub suchą, a jednocześnie przejawiać cechy nadwrażliwości, zarówno na czynniki zewnętrzne jak i na stosowane kosmetyki pielęgnacyjne. 

Czym charakteryzuje się skóra wrażliwa?

 Jest delikatna

 skóra jest cienka i różowa 

 łatwo ulega podrażnieniom 

 ma skłonności do zaczerwienienia, pieczenia i łuszczenia 

 towarzyszy jej uczucie napięcia 

 powyższe objawy mogą nasilać się po umyciu twarzy twardą, chlorowaną wodą i mydłem lub innymi agresywnymi środkami myjącymi

 źle reaguje na czynniki atmosferyczne takie jak: wiatr, słońce i mróz 

 często cerze wrażliwej towarzyszy uczucie swędzenia 

 często bywa szorstka

 pod wpływem emocji lub stresu mocno się rumieni

 źle toleruje suche powietrze (klimatyzacja)

 pobudza się po wypiciu kawy i napojów gazowanych

 źle reaguje na ostre przyprawy

 źle toleruje dym papierosowy

 źle znosi zmiany temperatur

 Cera wrażliwa nie lubi mechanicznego działania, takiego jak pocieranie, złuszczanie ostrymi pilingami.

 Przyczyną podrażnień cery wrażliwej mogą być także niewłaściwie dobrane lub stosowane w nadmiarze środki pielęgnacyjne i upiększające, dlatego tak ważna jest analiza cery z prawidłowym rozpoznaniem problemów skóry i odpowiednim, spersonalizowanym programem pielęgnacyjnym.

 Wielokrotne, długotrwałe narażenie cery wrażliwej, bez odpowiedniej ochrony na działanie wiatru, zimna oraz promieni słonecznych, może doprowadzić do szybkiego zwyrodnienia włókien sprężystych skóry, w następstwie czego powstają przedwczesne zmarszczki.

 Cera wrażliwa to zdecydowanie najtrudniejszy typ skóry.

 Jest niezwykle wymagająca i nieprzewidywalna. 

 Nadmierna wrażliwość bywa uwarunkowana genetycznie, ale często też towarzyszą jej choroby takie jak: atopowe lub łojotokowe zapalenie lub trądzik różowaty. 

 Powodem nagłego uwrażliwienia się skóry mogą być również zmiany hormonalne, takie jak ciąża, lub tuż przed miesiączką.

Jak dbać i pielęgnować cerę wrażliwą?

Skóra wrażliwa wymaga specjalnej troski i stosowania łagodnych środków myjących i super ochrony przed czynnikami atmosferycznymi. Zarówno kosmetyki, jak i Twoje działania w kontakcie ze skórą wrażliwą, powinny być delikatne i kojące.

 

Ponieważ cera wrażliwa wymaga specjalnej pielęgnacji oraz starannego doboru kosmetyków, najlepiej jeśli skorzystasz z usługi - analiza cery urządzeniem SKIN ANALYZER MAGNIFIER, aby ocenić stan Twojej skóry, jej potrzeby, interakcje na dotychczas używane kosmetyki i stworzyć spersonalizowaną, domową pielęgnację na dzień i na wieczór, uwzględniającą wrażliwość cery i obserwując zachodzące w niej zmiany. 

 

Poniżej kilka moich propozycji pielęgnacji skóry wrażliwej, z klinicznie potwierdzoną łagodnością działania na skórę. Możesz wybrać dla siebie jeden z poniższych wariantów , w zależności od wieku i stanu Twojej skóry, oraz oczekiwań. 

Pielęgnacja dla cery wrażliwej - nawilżenie i spowolnienie procesów starzenia

Pielęgnacja cery mieszanej zestaw Artistry

Jeśli Twoja wrażliwa cera, potrzebuje głównie ukojenia i dobrego, skutecznego nawilżenia, a jednocześnie chcesz zapobiec powstawaniu oznak przedwczesnego starzenia i wzmocnić mikrobiom skóry, to poniższa propozycja jest właśnie dla Ciebie :

 
Zestaw nawilżający Artistry Skin Nutrition, który składa się z trzech produktów :
  • Nawilżającego toniku zmiękczającego
  • Nawilżającego kremu - żelu
  • Ochronnej emulsji na dzień SPF 30
piling peeling do skóry wrażliwej Artistry

Do pielęgnacji okolic oczu polecam krem-żel z linii Artistry Skin Nutrition, który nie tylko nawilży ale również rozświetli skórę wokół oczu.

Pielęgnacja dla cery wrażliwej - regeneracja i wspomaganie zachodzących procesów starzenia

Emulsja multiochronna SPF 30  essentials by ARTISTRY do skóry wrażliwej

Jeśli jesteś posiadaczem skóry wrażliwej i zauważasz już pojawiające się wczesne oznaki starzenia się skóry, z przebarwieniami włącznie i chcesz proces spowolnić i zregenerować skórę proponuję Ci zestaw regenerujący Artistry Skin Nutrition, w skład którego wchodzą trzy produkty :

  • Regenerujący krem na dzień SPF 30
  • Regenerujący krem Artistry Skin Nutrition 
  • Tonik zmiękczający Artistry Skin Nutrition

 

Do pielęgnacji okolic oczu masz do wyboru dwa poniższe produkty z linii Artistry Skin Nutrition , przeznaczone do pielęgnacji tych delikatnych miejsc:
 
Emulsja multiochronna SPF 30  essentials by ARTISTRY do skóry wrażliwej
Jeśli Twoja wrażliwa cera jest jednocześnie cerą dojrzałą i potrzebujesz dodatkowo ujędrnienia i liftingu, to będziesz zachwycona użyciem zestawu liftingującego Artistry Skin Nutrition.
 
W jego skład wchodzą trzy produkty :
  • Regenerujący krem na dzień SPF 30
  • Tonik zmiękczający Artistry Skin Nutrition
  • Krem liftingujący Artistry Skin Nutrition
Emulsja multiochronna SPF 30  essentials by ARTISTRY do skóry wrażliwej
Okolicami Twoich oczu, w tym przypadku najlepiej zaopiekuje się regenerujący krem pod oczy Artistry Skin Nutrition.
maseczka nawilżająca Artistry

Maseczka nawilżająca Artistry Signature Select

 

Błyskawicznie przywróci Twojej wrażliwej cerze prawidłowy poziom nawilżenia, gładkość i jędrność, przynosząc jej jednocześnie ulgę, chroniąc ją przed zewnętrznymi czynnikami drażniącymi, takimi jak zanieczyszczenia, wiatr i suche powietrze. Dzięki wyciągom z zielonej herbaty ma działanie silnie antyoksydacyjne. Wystarczy jedyne 7 minut, aby skórze suchej, wrażliwej, podrażnionej przywrócić głębokie i długotrwałe nawilżenie.

Pamietaj, że każdą pielęgnację należy rozpocząć od solidnego przygotowania skóry, czyli prawidłowo przeprowadzonego demakijażu i umycia skóry odpowiednim preparatem.
Jeśli chcesz dowiedzieć się więcej odsyłam Cię do artykułu:

Zapraszam do lektury moich pozostałych artykułów o zdrowiu i urodzie

Jeśli chcesz przez długie lata zachować zdrową, jędrną i młodo wyglądającą skórę musisz pamiętać o jej prawidłowej codziennej pielęgnacji. To Twoja inwestycja w przyszłość.
Prawdą jest, że piękna skóra to zdrowa skóra.  A jej zdrowie i piękno zaczyna się już pod jej powierzchnią, dlatego o nasze zewnętrznie zauważalne piękno warto zadbać kompleksowo od wewnątrz,
Zima nie zwalnia nas ze świadomej i regularnej pielęgnacji cery i ciała.  Niestety niskie temperatury na zewnątrz i suche powietrze w ogrzewanych pomieszczeniach, to częsta przyczyna naszych problemów ze skórą

Pielęgnacja dla cery wrażliwej - regeneracja, ujędrnienie i lifting 

Świat spełniających się marzeń o zachowaniu w sposób naturalny zdrowia i urody na długie lata! Z pełną akceptacją siebie, w zgodzie ze sobą, bez względu na okoliczności i wiek. 

~~~  KONTAKT  ~~~

~~~ MENU ~~~

Wizaż Maria Lubowicka

Warszawa 01-231 ul. Płocka 4 lok.5

tel.: 602 138 821

e-mail: wizaz1@interia.pl

www.facebook.com/WizazMariaLubowicka