Studio"WIZAŻ" Maria Lubowicka
01-231 Warszawa; ul. Płocka 4 lok.5
mail: wizaz1@interia.pl
tel.: 602-138-821
wizaż facebook
Pielęgnacja skóry i cery zimą
24 stycznia 2021

Pielęgnacja skóry zimą

Zima nie zwalnia nas ze świadomej i regularnej pielęgnacji cery i ciała. 
Niestety niskie temperatury na zewnątrz i suche powietrze w ogrzewanych pomieszczeniach, to częsta przyczyna naszych problemów ze skórą w okresie zimy, ponieważ utrata wilgoci przez skórę jest dwukrotnie szybsza. 
 
Wyższa temperatura w pomieszczeniach względem tej panującej na zewnątrz sprawia, że nasze naczynka narażone są naprzemiennie, na rozszerzanie się i kurczenie, a suche powietrze powoduje, że znajdująca się w naskórku woda nadmiernie paruje. Wpływa to na znaczne przesuszenie skóry, jej szorstkość, a często nawet pękanie. 
 
Dlatego poza pielęgnacją warto zadbać o odpowiednie jej nawodnienie od wewnątrz, wypijając 30 ml wody, na każdy aktualny kilogram wagi ciała, oraz uzupełnienie codziennej diety w brakujące zimą minerały i witaminy, oraz częstsze spożywanie ciepłych posiłków.
 
Dodatkowo w okresie zimy spowalnia się praca gruczołów łojowych, co zaburza gospodarkę lipidową naskórka. W takiej sytuacji ochronna warstwa lipidowa przestaje spełniać swoją podstawową, ochronną rolę, co doprowadza do braku czynników natłuszczających i nawilżających, prowadząc do nadmiernej utraty wody. 
 
Podstawą pielęgnacyjną jest odpowiedni dobór pełnej pielęgnacji skóry a zatem nie tylko kremów, ale też serum, preparatów do mycia twarzy, toników i maseczek. 
  • Często popełnianym błędem jest stosowanie zbyt dużych ilości i do tego zbyt tłustych kremów, oraz zaniechanie używania filtrów, a promieniowanie UV w okresie zimy jest tak samo intensywne jak w lecie
  • Warto pamiętać, żeby stosowane zimą kremy umożliwiały swobodne oddychanie skóry, a zatem nie utrudniały wymiany ciepła i nie powodowały rozszerzania się naczyń krwionośnych. 
  • Warto zainwestować w maski i kremy odżywcze, które dostarczą skórze lipidów, ceramidów, alantoiny, witamin A, E, C, D, B3. 
 
Aby zapewnić właściwą pielęgnację cery w okresie zimy, przede wszystkim należy zapewnić skórze solidną ochronę, aby przebywanie na zewnątrz nie skończyło się wysuszeniem zaczerwienieniem, odmrożeniem i pękaniem naczynek, co w przyszłości może doprowadzić do powstania trądziku różowatego. 
Dlatego polecam poniższe pozycje do pielęgnacji:

Nasza skóra jest odzwierciedleniem tego, jak się czujemy i jak o nią dbamy. 

Pielęgnacja skóry i cery zimą Artistry zestaw nawilżający do cery suchej
Pielęgnacja skóry i cery zimą Artistry zestaw do cery dojrzałej  suchej
Pielęgnacja skóry i cery zimą Artistry maseczka nawilżająca
Pielęgnacja skóry i cery zimą Artistry maseczka ujędrniająca
Pielęgnacja skóry i cery zimą Artistry zaawansowana kuracja z witaminą C
Pielęgnacja skóry i cery zimą Artistry kremowa pomadka

Kremowa pomadka do ust ARTISTRY SIGNATURE COLOR

 

Pomimo, że w okresie trwania pandemii nosimy na twarzy maseczki, nie wolno nam zapominać o pielęgnacji i ochronie ust, które wręcz znikomo wyposażone są w gruczoły łojowe, przez co szybko i łatwo ulegają podrażnieniom.

Pielęgnacja skóry i cery zimą Artistry studio krem do rąk

Jedwabisty krem do rąk ARTISTRY STUDIO™ Shanghai Edition

 

Zadbaj również o dłonie, które także w okresie zimy narażone są na niekorzystne czynniki zewnętrzne, a w obecnym czasie są dodatkowo podrażnione przez płyny dezynfekujące. 

Nie zapomnij również o pielęgnacji całego ciała, czyli regularnym stosowaniu pilingu do ciała, który usunie martwe komórki naskórka, oraz regularnym stosowaniu, po zakończonej kąpieli, balsamu odżywczego, regenerującego, a zwłaszcza głęboko i na długo nawilżającego żelu do ciała. 
Poniżej idealne dla Ciebie propozycje :
Pielęgnacja skóry i cery zimą Artistry peeling wygładzający do ciała
Pielęgnacja skóry i cery zimą Artistry żel nawilżający do ciała
Pielęgnacja skóry i cery zimą Artistry krem emulsja multiochronna

Emulsja multiochronna SPF 30 essentials by ARTISTRY

 

Nie rezygnuj w ciągu dnia z ochrony przeciwsłonecznej, ponieważ to właśnie zimą często korzystamy z kosmetyków na bazie kwasów, retinolu i Wit C, które w sposób szczególny dodatkowo wymagają ochrony przeciwsłonecznej, żeby zapobiec ewentualnym podrażnieniom i przebarwieniom. 

Jeżeli chcesz sprawdzić i ocenić obecny stan i potrzeby swojej skóry, jak również z skuteczność używanej dotychczas pielęgnacją, to zachęcam i zapraszam do skorzystania z usługi analizy cery podczas której, lepiej poznasz swoją cerę oraz otrzymasz wszystkie niezbędne informacje jak krok po kroku o nią zadbać.

Warto pamiętać, że skóra bywa kapryśna i w zależności od pogody wymaga zróżnicowanej pielęgnacji, a zimą w sposób szczególny potrzebuje intensywniejszego odżywiania oraz ochrony przed czynnikami zewnętrznymi.
 
Nie sposób również nie docenić w okresie zimy roli ochronnego makijażu. Zwłaszcza dobrze dobranego podkładu, który z odrobiną pudru sypkiego będzie dodatkową warstwą ochronną, dla Twojej kobiecej twarzy i otulającą kołderką dla Twoich naczynek.

Z dobrze zaopiekowaną skórą można bezpiecznie korzystać i cieszyć się z uroków zimy.

Wizaż LOGO